Když v Bruselu vyhlásí že se budou omezovat a zakazovat diesely, tamním úředníkům je úplně fuk co na to nebozí majitelé vozů, kteří za ně zaplatili. Itálie si jde oproti Bruselu tak trochu svoji cestou.

Když řeknou v Itálii A, tak se nebojí řici i B. Když řekli, že chtějí omezit dvoutaktní skůtry, majitelům nabízí stát financované slevy na pořízení elektrických motocyklů. Ta je v současné době ve výši 30% pořizovací ceny se stropem 3000 €, nebo respektive, bude od 1.3.2019. Tato státní subvence je pro elektroskůtry s výkonem do 11 kW.

vespae2

 

Město Miláno se k iniciativě přidalo a pokud ukončíte provoz motocyklu, mopedu či skůtra s dvoutaktním motorem, nesplňujícího žádnou ekologickou normu, či splňující pouze Euro 1, majitelům dá příspěvek 50% z pořizovací ceny elektroskůtra se stropem 2000 €. A zdá se, že se státní a komunální podpora bude moci kumulovat, takže se dá očekávat, že se to v budoucnu v Miláně bude elektroskůtry jen hemžit.

vespae1

Podobně je to s majitely dieselových aut. Pokud se rozhodnou zlikvidovat své staré dieselové vozidlo, dostanou na několik let slevu na veřejnou dopravu ve výši 70%. Můžeme si jen postýskat, proč to jinde jde a ne u nás?