Podívat se někdy do třetí dimenze, přeletět jezero na druhou stranu, přeletět kolonu, nebo se dostat s motocyklem tam, kam byste se nedostali? Třeba to přijde rychleji, než si myslíte.

Ludovic Lazareth, Francouzský konstruktér, který dal vzniknout společnosti a mnoha různým vozidlům stejného jména, se neortodoxními motocykly zabývá již nějakou dobu. Největší publicity se mu dostalo při vydání stroje LM 847, který byl poháněn osmiválcovým motorem Maserati o objemu 4,7 litru a o výkonu 470 koní.

laz3Lazareth LM 847

Novinka, model LMV 496 je ovšem stroj jiného levelu. Jakkoliv design z velké části zůstává, motor Maserati šel ven a namísto něj se usídlil elektromotor a baterie. Boční kola jsou nyní výklopná směrem vzhůru a každé z nich je vybaveno turbínou JetCat. Čtyři turbíny dávají tah, přepočtený na výkon 1500 koní. Stroj je stále ve vývoji, který jde postupnými kroky kupředu. Panu Lazarethovi se hlásí investoři a sponzoři, kteří jsou potřeba, aby byl stroj dotažen do prodejní podoby.

laz1

 

Prozatím absolvoval jen několik zkušebních "letů", přivázaný k zemi, aby se nestalo že nekontrolovaně uletí v dáli. Mechanicky je stroj již hotový. Nyní společnost pracuje na elektronice, která má pomocí akcelerometrů a náklonových čidel zautomatizovat startovací, letící a přistávací fázi, aby tyto náročné úkoly nebyly plně v rukou pilota.

 

 laz2