Na Yamahu Ténéré 700 čeká spousta lidí jako na smilování boží. Stroj, který v sobě snoubí cestovatelské ambice a vskutku offroadový potenciál je pro mnoho lidí v současné nabídce výrobců nesnadné najít. Ténéré tyto atributy slibuje.

Ténéré přichází s příslibem projet celý svět, jakýmkoliv terénem, za jakéhokoliv počasí a v jakýchkoliv podmínkách. Poslední dobou se stalo módou si určit pro uvedení motocyklu specializovaného ambasadora. Yamaha spouští celosvětovou tůru, která začíná v Austrálii. Pro Austrálii byl zvolen Rodney Faggoter, jakožto dlouholetý člen týmu Yamalube Official Yamaha Rally Team.

ten1

Po Austrálii se bude tůra přesouvat do Marocké pouště, do dějiště Merzouga Rally. Ta se odehrává v místech, kde se jela původní rally Paříž-Dakar. Zde Rodneyho vystřídá ambasador druhý, vskutku legendární, kterým není nikdo menší než Stephane Peterhansel, několikanásobný vítěz Rally Dakar.

ten2

Z Afriky se tour přesune do Jižní ameriky, konkrétně do Argentiny, kde bude barvy Yamahy prezentovat úspěšný účastník novodobé Dakar Rally Adrien van Beveren. Ten bude prezentovat novou Ténéré na argentinských pláních a dá se předpokládat, že právě tady vzniknou pod taktovkou Yamahy ty nejlepší scény pro připravované video spoty.

ten3

V Evropě bude Ténéré zastupovat Nick Sanders, známý světoběžník, který provozuje cestovní kancelář Nick Sanders Adventures. S Yamahou bude natáčet spoty pro britský televizní kanál English Channel. Francii bude Yamahu představovat David Frétigné, několikanásobný vítěz Francouzského enduro šampionátu, účastník Dakaru a účastníka Africa Eco Race, kterou v roce 2015 absolvoval v sedle Yamahy Super Teénéré 1200.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

ten4

V německu bude ambasadorem Herbert Schwarz, zakladatel firmy Touratech. Schwarz začal svou éru, když si vyrobil sám hliníkové kufry pro motocykl. Postupně začal vyrábět adventure příslušenství, až z toho vznikla firma Touratech. Pro Španělsko bude Yamahu zastupovat Christóbal Guerrero a pro Itálii byl zvolen Alessandro Botturi. Oba jsou vítězové národních enduro šampionátů a dalších mezinárodních podniků.

Na tůře budou stroje k dispozici vybraným jezdcům a mimo přípravy promo materiálů má tato akce sloužit pro detailní a finální odezvu jezdců pro naladění stroje před spuštěním sériové výroby.