Ducati představila rozšíření řady svých power cruiserů o nový XDiavel Black Star a Dark, které se tak přidávají k verzi S. Ten tak vstupuje do sezony s výkonnějším motorem, splněnou normou Euro 5, přepracovaným vzhledem a upraveným výfukem.

Indian Motorcycle v roce 2017 představil závodní speciál pro americký flat track, který nesl označení Indian FTR 750. Ve fabrice se však nad tímto konceptem zamysleli detailněji a upekli tak závoďáku z ploché dráhy většího civilního bratříčka, který vzbudil obrovskou vlnu zájmu. Nejinak tomu bylo i u mě, s tím bonusem, že jsem dostala příležitost tuhle divokou kartu fabriky po svém vyvenčit.

Jawa jde ve šlépějích mnoha jiných značek. Nechává manuální práci na někom jiném a ze světové produkce si vyzobává produkty, které se hodí do jejího portfolia. Ze čtyř produktů, které Jawa prodává jsou aktuálně 3 vyrobeny jinými výrobci. A Jawa si je případně designově doladí podle svého. K těmto třem motocyklům by se měl přidat čtvrtý.

Prodeje Tuona 660 jsou na spadnutí a první kousky se již dostávají do rukou motocyklových redakcí. Zejména pokud se jedná o oficiální celosvětovou prezentaci. Co můžeme od nejnovějšího středněobjemového naháče očekávat?

Vývoj elektrických motorek se rapidně posouvá každým rokem a jinak tomu není ani u italského výrobce Tacita. Ten si navíc pohrává s metou nejvyšší a to postavit své elektrické enduro na start nejtěžšího závodu světa. 

Trans Czech Trail je více než 2000 kilometrů dlouhá trasa kolem a napříč Českou Republikou. Cesta je určená pro adventure motocyklové cestovatele, kteří se nespokojí s ježděním pouze po asfaltu  a rádi si užijí jízdu po nezpevněných cestách.

4000 kilometrů dlouhá cesta plná písku, kamení dun a nástrah. Nezvládl by ji leckterý mladý a zdravý člověk a přitom ji zvládl padesátiletý Nicola Dutto, který je od pasu dolů ochrnutý.