Neustálý lítý boj o vítěze počeštěného názvu krytů rukou je všudypřítomný. Lidé jsou rozdělení na několik táborů podle významů, ale jedno je očividné, nikdo v tom nemá pořádně jasno. A tak jsem se rozhodla učinit tomuto dezinformačnímu aktu přítrž.

Cardo Systems přišel se svou vlajkovou lodí Packtalk Bold již v roce 2015. Tehdy přišel s revolučním systémem vzájemné komunikace DMC Mesh, se kterou tehdy vytřel všem konkurentům zrak. Jen co se konkurenci podařilo se na Packtalk Bold a Black dotáhnout, Cardo přichází s novým Packtalk Edge.

Birkenstock jsou prý nejznámější a nejpohodlnější pantofle světa navíc s visačkou Made in Germany. Značka se prý tak nějakou náhodou stala v posledních letech navíc módní záležitostí. Nyní ve spolupráci s mladými začínajícími návrháři vypustili ven něco, co právě otřásá světem funkčního vybavení pro jízdu na jednostopých vozidlech.

Dnešní motocykly jsou ovladatelnější, rychlejší a bezpečnější, než kdykoliv předtím. Současně jsou více komfortní, chytřejší a čím dál více integrují asistenční systémy, které nás mohou někdy štvát, jindy nám ale zase mohou pomoci. Co bychom z toho všeho vypíchli?

Rok 2021 byl pro tým Ducati Corse velmi úspěšný. Tým v něm zažil nejedno vítězství, mnoho pódií a zisk 357 bodů v šampionátu konstruktérů v MotoGP, což je nejvíce od roku 2007. Jako upomínku této skvělé sezóny přináší stovky fotografií.

Jsou lidé, kteří potřebují i v zimě jezdit na motocyklu. A nebo chtějí. Pro někoho je motocykl (či skůtr) prostředek obživy, pro jiné je to zase forma relaxace, nalezení svobody a zábavy. Všichni ovšem zvažují, co s motocyklem udělá provoz v nepříznivých podmínkách, přičemž nejvíce stroji ubližuje sůl na silnicích. My si to nyní řekneme, ukážeme a vyzkoušíme, čím váš stroj nejlépe ochráníte.

Někdo cestuje na svém stroji v rámci běžných dnů své dovolené po destinacích, které jsou relativně na dosah. Někdo se podívá i dál, motorku si nechá odvézt, nebo si pronajme nějakou na místě. A někdo, a je třeba poznamenat, že takových nás není moc, se prostě sebere, navěsí nezbytnostma svojí Bramboru u baráku a ztratí se na rok i víc v džungli světa.