Majorita ve  Švédské firmě Öhlins byla odprodána za 160 milionů dolarů americké firmě Tenneco. Bude to nákup směřující k likvidaci firmy?

Tenneco se snaží skupovat firmy tvořící podvozkové komponenty. V roce 2008 koupila za 15 milionů dolarů italskou firmu Marzochci. Američtí manažeři vedli firmu od deseti k pěti, takže v červnu 2015 Tenneco vydalo tiskovou zprávu, že továrny Marzocchi  uzavře a zaměstnance pošle domů. Přitom Marzocchi sídlí v Bologni a všude kolem jsou italští výrobci motocyklů, kteří by radši stavěli z italských dílů, než z japonských podvozků KYB a Showa. Američtí manažeři nezvládli italský temperament a nakonec firmu Marzocchi rozdělili na dvě firmy. Divizi tlumičů pro cyklistiku prodali firmě FOX a divizi motocyklových podvozků navrátili do italských rukou, společnosti VRM, která se snaží firmu znovu postavit na nohy.

tenec1

Američani si chtějí po deseti letech udělat reparát u méně temperamentních seveřanů a my budeme doufat že to nepovede téměř k zániku, jak tomu bylo u Italské továrny. Firmu Öhlins založil v roce 1976 Kenth Öhlin a za pár let byla Öhlins na špičce. A na té je dodnes. Tenneco má zájem vytěžit z Öhlinse jeho technologii semiaktivních podvozků a tak je dost dobře možné, že po důsledném převzetí technologie půjde Öhlins o dům dál, jako tomu bylo u Marzocchi.