Inspirující příběh vznikl na letošním World Road Cycling League. Závod na 100 mil má nový rekord. Závod, který vloni ujel nejrychlejší cyklista za 3 hodiny a 13 minut, ujel letos trans-cyklista Judd E. Banner v čase pod jednu hodinu. Jak to?

Profesionální motocyklový závodník Judd E. Banner argumentoval u vedení závodu, že se cítí být cyklistou, uzavřeným v motorkářově těle. A že má tedy právo absolvovat tento závod na svém bicyklu značky BMW.

Podívejte se - můj stroj má také řídítka, dvě kola a sedačku. Jen mám trochu víc zátěže, jako je třeba boxerový motor o objemu 1170 ccm, který má 110 koní. To ale neznamená, že mám nějakou výhodu", prohlásil před závodem Judd E. Banner.

Banner absolvoval závod na jízdním kole BMW, na jehož bok napsal nápis HUFFY, což bychom mohli do češtiny přeložit jako uražený, nebo nasraný. Mělo to symbolizovat, že oproti ostatním cyklistům nepožívá žádných výhod a je vlastně zcela stejný. V pelotonu se našlo několik odpůrců k jeho výkonu, ale ti byli označeni jako bigotní a byli vyloučeni z profesionálního cyklistického světa.