S majitelem značky Ducati, firmou Volkswagen je to ode zdi ke zdi. Jeden rok tvrdí že Ducati by mohl prodat, druhý rok zase že ne. Aktuálně se to má tak, že Ducati zůstává v rukách koncernu VW.

V německém systému řízení firem má hlavní slovo dozorčí rada a ta při posledním zasedání rozhodla o reorganizaci několika divizí. Mimoto že Bentley spadne pod křídly Audi, aby mohli lépe sdílet elektrické technologie vozů, rozhodla že Ducati A Lamborghini zůstane součástí koncernu a nebude se prodávat.

v787

Což je rok od roku jinak, protože ještě vloni dozorčí rada intenzivně diskutovala o prodeji Ducati, aby VW získal hotovost na hašení stále doutnajícího požáru Dieselgate. Šéf VW Herbert Deiss v roce 2017 tlačil na management Ducati aby zvýšila své úsilí a prodávala víc, jinak že ji prodá. V roce 2017 jednal VW s Harley Davidsonem. V roce 2018-2019 s KTM a (údajně) s indickou Bajaj. Do jednání intenzivně házely vidle zaměstnanecké odbory, které chtěly Ducati pod koncernem zachovat.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Nyní si může Ducati oddechnout. Ovšem je jasné že pod křídly VW jen na čas. Je totiž jen otázkou času jak se vedení VW vyspí a kdy se opět vynoří spekulace o jejím prodeji