Vývoj elektrických motorek se rapidně posouvá každým rokem a jinak tomu není ani u italského výrobce Tacita. Ten si navíc pohrává s metou nejvyšší a to postavit své elektrické enduro na start nejtěžšího závodu světa. 

Trans Czech Trail je více než 2000 kilometrů dlouhá trasa kolem a napříč Českou Republikou. Cesta je určená pro adventure motocyklové cestovatele, kteří se nespokojí s ježděním pouze po asfaltu  a rádi si užijí jízdu po nezpevněných cestách.

4000 kilometrů dlouhá cesta plná písku, kamení dun a nástrah. Nezvládl by ji leckterý mladý a zdravý člověk a přitom ji zvládl padesátiletý Nicola Dutto, který je od pasu dolů ochrnutý.

Aktuální legislativní úpravu veskrze všichni známe. Máme řidičské průkazy AM, A1, A2 a A. Přičemž držitelé řidičáků na auto (skupiny B) mohou v ČR řídit i motocykly kategorie A1, pokud jsou vybaveny automatickou převodovkou. Tedy typicky skůtry.

Proč nám neustále přibývají na silnicích noví motorkáři? Odpověď je jednoduchá. Lidé se motocyklů méně a méně bojí. Ty tam jsou doby, kdy nás agresivní dvouválcové motorky typu Honda VTR 1000, Suzuki SV 1000, nebo Aprilia Tuono 1000R skopaly do kuličky, jakkoliv fakticky výkonově byly hluboko pod dnešními motocykly.