Zní to již skoro jako klišé, že nejvíce zajímavých novinek vzniká na základě vojenských zakázek. Ne jinak je to v případě tohoto nového motocyklu, kterou nabízí armádám světa firma Logos Technologies.

Motocykl SilentHawk vznikl na základě již prodávaného stroje Alta Redshift MX, který byl co se týče pohonu značně přepracován. Nový stroj disponuje hybridním pohonem, který mu poskytuje výkon 55 koňských sil. 40 koní dává elektrický pohon a 15 koní poskytuje rotační turbínový motor, který přitom současně dobíjí hlavní baterii výkonem 6kW. Celý set nabízí dojezd kolem 300km s plným výkonem. Po vyčerpání baterie a doplnění paliva do 8-litrové nádrže může poté pokračovat s výkonem 15 koňských sil, přičemž spalovací motor současně dobíjí hlavní baterii. Dobití trvá zhruba 2,5 hodiny. Jako palivo je možné použít leccos. Bezín, naftu, kerosin či různé druhy leteckých paliv.

hybrid2

 Logos Technologies ovšem nezůstal jen u tohoto. Pro účely armády a pro lepší průchodnost terénem dovybavil stroj elektrickým motorem v předním kole s výkonem 7kW, který je v případě potřeby možno aktivovat přepínačem na palubní desce. Celý stroj si zachoval i přes instalaci dvou motorů navíc, nádrže a rozšířené elektrické výbavy sympatickou hmotnost kolem 175 kilogramů.

Stroj je samozřejmě plug-in, takže je možné ho dobíjet z elektrické sítě. Je připraven pro instalaci satelitní navigace a vojenského komunikačního majáku. Logos se připravuje tento stroj nabídnout i civilní sféře.

hybrid3

hybrid4