Minulý týden nadchl fanoušky motocyklů reklamní spot s Keanu Reevesem, který surfuje na svém motocyklu Arch. Podle vyjádření tvůrců spotu se to odehrálo bez záskoku kaskadéra.

Keanu Reeves je spoluzakladatelem malosériového výrobce Arch Motorcycles o kterém jsme si psali v dřívějším článku. Jel na stroji KGRT-1 a spot byl vysílán v nejdražším vysílacím čase v USA - v reklamní přestávce amerického Superbowlu. Stroj jel při natáčení rychlostí 45 MPH (cca 70 km/h).

kea1

Je jasné, že v Arch Motorcycles je to nejvýraznější reklamní kampaň v její historii. Až na krátký prostřih ve čtrnácté sekundě a konečné dvě sekundy, kdy se stroj vznáší k oblakům, byl klip natáčen bez triků a animace. Některé detaily na obličej byly točeny s motocyklem na vleku, ale většina klipu byla na vlastní (tedy Keanuvo) kůži.

 

V klipu Keanu Reeves propaguje Squarespace, což je platforma pro jednoduchou tvorbu webových stránek a prezentací. Arch a Squarespace se tedy podělili o ohromnou cenu, kterou vysílání 30-ti sekundového klipu stálo.

kea3

Pikantní na klipu a jeho natáčení je, že Keanu Reeves dostal od šerifa města Lancaster (cca 50 km severně od LA), kde se klip natáčel pokutu ve výši 1000 dolarů, protože během 12-ti hodinového natáčení klipu nebyla silnice vždy uzavřena pro veřejnost a jízda na sedačce se tedy částečně uskutečňovala za plného provozu.

POSLEDNÍ NOVINKY

kea2