Suzuki vydalo již druhý teaser, ve kterém uvádí nového nadlitrového V-Stroma. První video pobavilo internet, protože teaser na motorku byl v duchu několika přátel užívajících si svobody venkova, přičemž ve videu se motorka vůbec neobjevila. Druhé video již ukazuje průjezd motocyklu a z něj jsou vystříhány některé obrázky.

Na začátku je třeba podotknout, že současný V-strom má objem válců 1037 ccm, tudíž již nyní je nadlitrový. Nový model by měl objem zaokrouhlit na 1100 kubíků, přičemž tak by se měl jmenovat celý motocykl. Suzuki jde ve stejných šlépějích jako ostatní výrobci. Honda povýšila Africu Twin na 1100, Triumph Tigera na 900, KTM připravuje 890 Adventure. Změna emisních norem na Euro 5 přináší nutnost hlouběji sáhnout do útrob motoru a veskrze všichni výrobci cendur toho využili ke zvýšení objemu válců.

 

vst11003

Nový V-Strom 1100 přinese LED světla ne nepodobné modelu Katana. Ty dávají inovovanému cestovnímu enduru osobitý šmrnc a nového V-Stroma si v zástupu rozhodně nespletete s jiným modelem. Ve světle módních trendů, před řidičem se objevuje multifunkční LCD displej a semidigitální přístrojový penel je minulostí. Podle předběžných zpráv, nový LCD displej by měl těžit z možností bluetooth konektivity a mělo by být možné k němu připojit mobilní telefon. Uvidíme, jak daleko Suzuki zajde s elektronickou výbavou. U Suzuki je zvykem, že to s elektronikou zbytečně nepřehání a u V-Stroma je možné, že se obejdeme bez náklonového ABS, různých wheelie kontrolátek a některých dalších zbytečností.

vst11002

Stávající motor V-Stromu 1000 dává 99 koní a 103 Nm maximálního kroutícího momentu. Nový motor s vyšším objemem by jich mohl přinést o něco malinko více. Odhadem 105 koní a 108 Nm krouťáku.

Nový V-Strom míří na srdeční komory především evropských zákazníků. Takže, ačkoliv probíhá veletrh v Tokiu, tento motocykl budeme moct vidět na živo až za týden na výstavě EICMA v Miláně.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

vst11001