Je tomu 7 let, co ředitel KTM Stefan Pierer prohlásil, že na základě modelu Duke s motorem 390 přijde malý Adventure. Člověk se jen párkrát vyspal a je to tady.....

Nová KTM 390 Adventure staví na povedeném designu větší KTM 790 Adventure. Některé designové prvky přebírá ze závodních rally modelů a stroj tak vhodně zapadá do designového looku celé řady.

Motor je stále ten stejný - vodou chlazený jednoválec o objemu 372 ccm, který dává maximální výkon 43 koní. Ocelový příhradový rám opravdu vypadá velmi podobně, jako u modelu Duke 390. Jsou ale viditelné změny. Jinak vedené výfukové potrubí, na rámu jsou jiné úchyty a mnoho odlišností.

kt390a1

Přestože by se mohlo zdát, že 390 Adventure je malá motorka cílící na osoby drobnějších postav, opak je pravdou. Základní výška sedačky je totiž 853 mm, což je podobné číslo, jaké můžeme najít u standardní verze 790 Adventure. Stroj je vybaven 14,5-litrovou nádrží. Výrobce avizuje spotřebu kolem 3,7 litrů benzínu, což by mohlo implikovat reálný dojezd ke 400 kilometrům. S plnou nádrží váží stroj 170 kilogramů.

kt390a3

Motocykl je vybaven podvozkem WP APEX se 43mm průměrem přední vidlice. Zdvihy odpružení vpředu a vzadu jsou 170 a 175 mm, což není nijak extra vysoké číslo, které by mohlo indikovat seriózní offroad potenciál. 390 Adventure je ale orientována na začátečníky, kteří by nemuseli tento potenciál očekávat. Vidlice APEX mají oddělené funkce a tudíž kolečky na vrchu každé z nich můžeme nastavit úroveň útlumu a odskoku kola. Litá kola o průměru 19 a 17" jsou ideální pro obutí pro lehké enduro poježdění.

kt390a2

Bržděna jsou přes 320 a 230-milimetrové kotouče. Vpředu radiálně ukotveným čtyřpístkovým třmenem, vzadu třmenem jednopístkovým. Brzdy má v područí ABS systém Bosch 9M+, který umožňuje funkci Enduro ABS a je kompletně vypínatelný. Stejný systém taktéž moderuje kontrolu trakce, která je taktéž vypínatelná.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Před řidičem je 5" LCD panel s integrovanou bluetooth konektivitou, která komunikuje s aplikací KTM MY RIDE. Jako volitelnou doplňkovou výbavu, vedle celé plejády cestovních doplňků, je možné si pořídit i řadící quickshifter.

Motocykl bude k dispozici v černo-oranžové, nebo v černo-bílo-oranžové barevné kombinaci.

kt390a4