Před několika týdny jsme tady psali o vojenském motocyklu Silenthawk, který vynikal technickými finesami. Dnes k němu máme upřesnění.

Jak se můžete podívat V PŘEDCHOZÍM ČLÁNKU , vidíte u tohoto stroje (na úvodním obrázku) nové kapoty, které mají stealth technologii a nátěr pohlcující radarové vlny. Ne že by to americká armáda v boji proti džihádistům nějak potřebovala, ale na druhou stranu, proč ne. Stroj prošel dopilováním do finální podoby a unikly další detaily.

Jen si připomeňme:

-stroj je poháněn a dobíjen turbínou o velikosti cca lidské pěsti

-turbína dokáže pohánět motocykl výkonem 11 kW a současně výkonem 6 kW dobíjet hlavní baterii

-v předním kole je elektromotor o výkonu 7 kW

-zadní kolo je poháněno elektromotorem o výkonu 30 kW

-výkon všech tří motorů se dá spojit

-turbína spaluje všechno co hoří, takže není omezena jen na benzín

 

 

Výrobce, firma Logos Technologies dotáhnul stroj do finální podoby a říká, že turbína je mnohem tišší než běžný spalovací motor. Spalovací pístový motor produkuje hluk kolem 113 dB, kdežto turbínový pohon produkuje pouze 75 dB. Navíc, pokud motocykl pojede pouze na elektrický pohon, produkuje hluk pouhých 55 dB. Hodnota 75 dB je přitom asi jako hluk vozidel projíždějících po ulici, nebo jako hluk u hlasitého rozhovoru. Hodnota 55 dB je hluk v tiché pracovně, kde někdo otáčí list stránek novin, takže Silenthawk bude jezdit opravdu velmi tiše. Všechny 3 motory spřažené dohromady dokáží vyvinout rychlost kolem 125 km/h, takže stroj nebude žádlý louda. Dojezd je 300 km.