Kde jinde než v Birminghamu by měla odhalit BSA svou připravovanou novinku. Birmingham Small Arms (BSA) je zde doma, jakkoliv již od roku 2016 patří formálně společnosti Classic Legends, patřící indické Mahindře.

Jak svého času prohlásil světoznámý česko-australský motokrosový jezdec Wendy Matejka, že celá Praha je pro motokrosového jezdce opravdový ráj, protože je plný výmolů a čičistouns (kočičích hlav s asfaltovou polevou)... jsou městské aglomerace ideálním prostředím pro lehký motocykl typu street scrambler.

KOVE Motorcycles je prodejní značka čínského výrobce Tibet New Summit Motor Co., který pod touto značkou prodává svou vlastní produkci. A můžeme se s ní setkat i pod jinými značkami, u nás například pod značkou Jawa. A pod značkou Jawa bychom se již zanedlouho mohli setkat s velikým cestovním endurem s dvouválcovým motorem 790 ccm.

Jedním z nejzajímavějších modelů na proběhlém veletrhu EICMA byl bezesporu koncept motocyklu Kymco SuperNEX, který byl vystaven oděn v neobyčejném kabátku.

Yamaha jde ve stopách svých konkurentů, kteří také zjistili, že spartánská výbava není v dnešní době všechno. Proto pro rok 2023 inovuje o barevné LCD displeje, mobilní konektivitu a přináší i evoluci v elektronice.

Motory V-2 a V-4 žijí. Číský výrobce motocyklů a motorů Benda Motorcycles hlásí, že má hotové motory V2 a V4 a je připraven je montovat do motocyklů.