Britský výrobce motocyklů oznámil, že pracuje na vývoji malého motocyklu o objemu motoru pod 500 kubíků. Chce ho prodávat především na rozvíjejících se trzích.

Novinka již byla pokřtěna a bude se prodávat pod názvem Commando Cub. Jejími hlavními soupeři budou dvouválcové Royal Enfieldy 650, ale také například Benelli Leoncino 500. Aby byl Commando Cub cenově konkurenceschopný, bude vyráběn v Indii. Kola budou brzděna single kotouči a brzdový systém bude vybaven dvoukanálovým ABS. Celkový styling bude vycházet z designové řady Commando a stroj bude podobný modelu Commando 961 California.

Norton již podepsal memorandum o prodeji těchto strojů v Indii. Budou prodávány ve showroomech Motoroyale, které v Indii provozuje společnost Kinetic Group. Z toho vychází objem prodeje, který Norton odhaduje na 25000 kusů ročně. Commando Cub je vyvíjen ve Velké Británii, s ohledem na přísné emisní požadavky normy Euro 5. Je tudíž velmi pravděpodobné, že se tyto stroje budou prodávat také v našich zemích. Indická cena by měla v přepočtu na koruny atakovat hranici 70 tis. Kč. Pokud by se dostaly do České republiky, lze tedy předpokládat prodejní cenu kolem 180 tis. Kč.