Z několika zdrojů zaznělo, že Čínská firma (značka) Zontes vyvíjí tříválcový motor, se kterým by chtěla konkurovat Triumphu a Yamaze, s jejich tříválcovými modely.

Určitých náznaků z prostředí vývoje se chytilo designové studio JJ Design a vytvořilo návrh, jak by nový naháč Čínského výrobce mohl vypadat.

Není překvapením, že motor je v návrhu jistou (a dost věrnou) kopií motoru CP3 od Yamahy. Liší se jen v detailech a je možné, že Zontes si jeho techniku vzal jako mustr pro svou středněobjemovou prvotinu. Doposud totiž jeho nabídka vrcholila modely s objemem motoru do 310 kubíků a vyšším objemům se vyhýbal. Přitom motocykly Zontes jsou velmi zajímavé, co se týče technického zpracování a inovací konstrukce - nejedná se o manufakturu chrlící miliony jednoduchých strojů.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Pokud je tento tříválec ve vývoji, nebude to pro Zontes nic, co by se dalo zvládnout lusknutím prstů. Vývoj zcela nového stroje, pokud se nemáte od čeho odrazit chvíli trvá. Francouzský magazín Caradisiac uvádí, že by měl být vývoj hotov z 50% a stroj by měl být postaven z 80% z komponent vlastní výroby. Zontes 800 by mohl vyjet v roce 2022.