Jakkoliv se najde po světě spousta lidí, kteří tvrdí, že interkom nepotřebují, jiná spousta v něm zase vidí zpříjemnění na dlouhých cestách. Můžete jet Alpská passa na své motorce, užívat si krásně utažené zatáčky a být na své motorce sami a přitom nebýt sami. V helmě máte interkom, se kterým jste ve spojení s několika dalšími přáteli jedoucími za vámi. A sdílený zážitek je dvojnásobný zážitek. Během cesty se můžete spolu bavit stejně, jakoby jste spolu seděli v autě.

Další výhodou je komunikace s telefonem. Mnohokrát se mi stalo, že jsem dorazil do cíle své cesty a v telefonu jsem měl bezpočet ztracených hovorů, které byly některé i důležité. Dlouhé přejezdy na dálnici vám zase zpříjemní hudba přehrávaná z vašeho mobilního telefonu, kterou vám navíc do vašeho interkomu může mixovat váš soukromý dýdžej na zadní sedačce. Přehrávanou hudbu vám potom sdílí do vaší helmy. Moderní interkomy se ovládají hlasem, hlasem můžete na dálku ovládat váš telefon a navigaci, aniž byste museli sundat rukavice a šmatlat po jejich displeji. Z interkomu se časem vyklubal univerzální pomocník, který se už jen neomezuje na komunikaci mezi vámi a spolujezdcem na zadní sedačce.

S dosahem stovek metrů můžete mít "na uchu" třeba i dalších patnáct přátel, se kterými sdílíte vzájemný jízdní zážitek.

Pusťte si následující krátké video vysvětlující úvod k testu:

Interkom není pouze na zábavu. Mnohokrát se mi stalo, že mi kamarád reportoval, že v levé koleji lesní cesty leží podélně kláda, že na následující křižovatce musíme jet doprava, nebo že mu chcípla motorka, ať se vrátím a neujíždím. A nebo také, že ten kamion můžu také předjet, že je volná cesta. Cestování s interkomem na uchu přináší nejen další level zábavy, ale také má jeho zakoupení praktické funkce.

Čtyřdílný článek si vzal na paškál tři interkomy nejvyšší třídy od firmy Cardo, Interphone a Sena. A vždy nejvyšší modely, tedy PackTalk Bold, Avant a 30K. V posledním díle článku je srovnávací tabulka a hodnocení mezi sebou navzájem. Pustťe si výše uvedené video, ve kterém máte úvod do celého článku a kde se napřed dozvíte některé detaily celého testu.

Další strana - Cardo PackTalk Bold