Na posledním veletrhu EICMA ukázal Indian vedle konvenčního FTR 1200 i offroadovější verzi - FTR 1200 Rally. A podle všeho, svůj vektor do terénu hodlá Indian ještě akcelerovat a na základě FTR 1200 postavit plnohodnotné cestovní enduro.

Poté co Husqvarnu pohltila KTM, zaměřila se více na silniční motocykly, kterých se přece jen prodá nepoměrně více a tudíž dokáží generovat více zisku. Po variantách s motorem 390 a 690 kubíků (modely 401 a 701) přichází Husqvarna i s motorem 250 ccm.

Již v roce 2017 podepsala KTM smlouvu s čínskou společností CFMOTO o vzniku společného podniku CFMOTO-KTMR2R. V březnu 2018 se v lokalitě u města Hanzhou (cca 200 kilometrů jihozápadně od Šanghaje) začala stavět továrna, ve které se spouští zkušební provoz na prvních linkách.

Superleggera znamená v italštině Velmi lehká. Ducati zaslala úřadům homologační materiály, ze kterých vyplývá že Superleggera bude o 11 kilogramů lehčí než "standardní" V4 R.

Ono se to v našich končinách nezdá, ale Royal Enfield je největším výrobcem "velkých" motocyklů na světě. Jeho prodeje posledních několik let raketově rostly. V roce 2010 vyráběl 50000 motocyklů ročně. V roce 2017 téměř 50000 motocyklů měsíčně.

Jsou jistí lidé, kteří dali motocyklovým komponentám své jméno a toto jméno se stalo obecně používaným fenoménem. Však kdo by neznal "termix", který vyluzoval vytříbené tóny? Před padesáti lety nám ho přinesl Luigi Termignoni.

Úsvit nové řady motocyklů Aprilia s dvouválcovým řadovým motorem o objem 660 kubíků odhalil i další, třetí model stroje této koncepce.

Leoncino je šperk v novodobé produkci Italské značky. Prodává se velmi dobře a to je k dispozici pouze s motorem o objemu 500 kubíků. A aby se kulo želízko dokud je horké, připravila Benelli i většího bratříčka.