Jak je známo, ochrannou známku Pan America si HD registroval již před nějakým tím pátkem. Dnes ukázal, co by se pod tímto názvem mělo prodávat.

V roce 2020 chystá HD velikou modelovou ofenzívu. Nemá to být pouze dříve uvedený Streetfighter. Vedle něj to má být sportovně střižený custom (zřejmě s názvem Bolt), elektrický Livewire a cestovní enduro pod názvem Pan America.

pan4

Pan America bude využívat stejný motor jako Streetfighter. Nový véčkový dvouválec s úhlem válců 60° bude vodou chlazený a pro toto maxienduro bude disponovat objemem 1250 ccm. Čtyřventilová technika bude poháněna dvěma vačkami na válec. Vidíme radiální brzdy Brembo P4.34, integrovaný padací rám, dráty vyplétaná kola s bezdušovou úpravou, moderní zadní zahnutou kyvnou vidlici a pohon řetězem. Vzhledem k masivnímu katalyzátoru pod kyvnou vidlicí je zřejmé, že se HD bude snažit splnit ekologickou normu Euro5 a tudíž se stroj bude prodávat i v Evropě.

pan1

Na vývoji tohoto stroje se v továrně usilovně pracuje. A podle všeho se už testuje jízdy schopný prototyp. Jeho možnou podobu dnes zvěřejnila firma a očekává reakce veřejnosti. HD se přitom nebojí jet odlišnou stopou než konkurence. Design masky Panamericy vychází ze žraločího výrazu modelu Road Glide a dává stroji nezaměnitelný vzhled.

pan5

Celý stroj je koncipován výrazně bytelně, až z něj trochu čiší obava z vysoké hmotnosti. HD samozřejmě avízuje, že uvedený stroj je prototyp a finální model se může ještě lišit. Těšíte se na podzimní veletrhy? HD by tam měl tyto stroje ukázat.

pan2

Mimochodem, na jednom z ukořistěných nákresů se vyjímá náčrtek malého cestovního endura (říkejme mu třeba Scrambler), který by mohl doplňovat velikou Pan Americu.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

pan11

pan9

pa6

pan8

pa7