Každá větší firma vyvíjí elektrický motocykl. Vývoj je totiž dlouhý a nikdo neví, jak se tyto stroje ujmou. Pokud by se ujaly a firma by stála nad čistým papírem, mohl by ji ujet vlak, který by pak dlouhé roky doháněla. Při rozhovoru na Boloňské univerzitě uvedl CEO Ducati Claudio Domenicali, že Ducati brzy uvede elektrickou motorku.

Uvedla to italská stránka Corsedimoto, jejíž redaktoři byli přítomni diskusi se studenty univerzity. Univerzita totiž provozuje svůj vlastní závodní tým a Ducati mu dává určitou podporu pro vývoj.

Budoucnost je elektrická. Nejsme daleko od doby, kdy Ducati uvede stroj této kategorie.
Claudio Domenicali, generální ředitel Ducati

Univerzitní tým závodí s motocyklem Ducati, který je vybaven elektrickým pohonem s lithiovými bateriemi. Stroj byl poprvé uveden v říjnu 2018 na závodním okruhu v Aragónu, kde vyhrál závod ve své kategorii. Tým samozřejmě tají veškeré technické specifikace. Co se dalo změřit je zrychlení, které z 0 na 100 proběhlo pod 4 sekundy.