Spekulace o tom že se Ducati snaží dostat do motokrosové kategorie zaplavily v minulých dnech menší média.

Tyto zvěsti se údajně zakládají na základě informací z vnitřku továrny. Ducati má totiž nůž na krku, protože se o ní v poslední době často mluví jako o možném cíli akvizice některou silnější značkou. Ať je to KTM, Bajaj, Hero, nebo kdokoliv jiný, zásadní rozhodnutí je na straně šéfa Volkswagenu Herberta Diesse.

 ducmx2
Herbert Diess, šéf Volskwagenu:

Potřebujeme silnější důvody, abychom obhájili naše vlastnictví značky Ducati. Chceme vidět že se Ducati posouvá kupředu svým vlastním růstem. A nemohu ani vyloučit, že by se růst mohl odehrát pomocí zakoupení jiné značky.

 

Jakým způsobem chce Ducati obhájit svoji pozici ve skupině Volkswagen není známé. Je ovšem známé, že v enduro a motokrosové oblasti se reputace hledá jen velmi těžko a je to dlouhý proces. Na tento proces dojely i jiné značky - připomeňme třeba Husaberg, nebo Husqvarnu. Jiné značky jako třeba Beta, Gas Gas, Sherco, nebo TM s obtížemi bojují s konkurencí v podobě KTM a japonských značek. A právě TM byla zmíněna časopisem Asphalt&Rubber, že by mohla být cílem. Italská TM vyrábí kvalitní motokrosové, enduro a supermoto stroje a firma má solidní vývoj a zkušenosti. Právě TM by se (prý) Ducati hodila a růst firmy by tedy byl přesně v intencích růstu Volkswagenu - akvizicí menší společnosti.

 

Na druhou stranu, od zaměstnanců Ducati uvnitř továrny se začíná ozývat, že mají obhajování své pozice již plné zuby. "Pracují na 200% a mateřská Audi (Volkswagen) je pořád nespokojená. Za posledních 5 let měli každý rok dvouciferný nárůst prodejů a zvýšili hodnotu firmy na dvojnásobek. Což by mělo být dostatečným důkazem kvality personálu i managementu". Někteří zaměstnanci Ducati se údajně vyjádřili, že by uvítali vstup indického nebo čínského kapitálu. Pod takovýmto novým vlastníkem by se značce lépe dýchalo a nebyla by tlačena do rozhodnutí, která jdou zaměstnancům proti srsti, což je právě nyní probírané směřování do MX/enduro kategorie motocyklů.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

ducmx1 

Úvodní obrázek je dílem designéra Oberdana Bezziho a je to spíše přáním, než možnou realitou. Druhý obrázek je upravený stroj TM. I když, jak se říká, přání je otcem myšlenky...