Moto Guzzi se omlouvá svým příznivcům, že nedosáhla svých slibů a nezačala vyrábět svoji novinku V85TT do konce ledna, jak v listopadu přislíbila. Firma zaznamenala týdenní zpoždění...

... z čehož by se mohla poučit Yamaha, která se svou Ténéré 700 má zpoždění asi 3 roky.

alp2

 

Minulý týden sjely z výrobní linky v Mandellu del Lario první kusy a firma je začne průběžně distribuovat prvním dealerům. Pro připomenutí - první protoyp V85TT se ukázal veřejnosti v listopadu 2017 na výstavě EICMA 2017 v Miláně. Na stejné výstavě, jen v roce 2018 se ukázal finální model, takže od uvedení prototypu do sériové výroby to trvalo tak malé firmě jakou Moto Guzzi je, pouhých 14 měsíců. Což je pozoruhodné, ve světle časových os a očekávání, které nám ukazují jiní, mnohem větší motocykloví výrobci.

 alp2

V85TT je reminiscencí technické jednoduchosti osmdesátých let, jakkoliv se jedná celkově o moderní stroj vybavený všemi moderními fičurkami, jako jsou například kontrola trakce, jízdní režimy, LCD TFT displej s bluetooth konektivitou. Odkazem osmdesátých let jsou také (a pro cestovní endura Moto Guzzi typická) dvě kulatá světla, mezi nimiž je stylizovaná orlice LED denního svícení. Moto Guzzi V85TT vyjede na svět v několika variantách. Budou se lišit výbavou a samozřejmě barvami.

alp2
Jsou poháněny podélně uloženým, vzduchem chlazeným motorem s rozevřením válců 90°, který dává maximální výkon 80 koní a kroutící moment 80 Nm. Véčková konstrukce a válce s vysokým zdvihem jsou zárukou dobré zpětné vazby k řidiči a současně vysokého kroutícího momentu, kterého dosahuje stroj již v pouhých 3400 otáčkách. Hmotnost stroje je 208 kilogramů, takže má určitý potenciál pro jízdu v těžším terénu, než jsou pouhé polní cesty.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Moto Guzzi V85TT se stala vítězkou hlasování veřejnosti o nejlepší novinku výstavy EICMA 2017. Firma taktéž před měsícem spustila předobjednávky pro testovací jízdy, do kterých se přihlásilo více než 8000 zájemců. Je vidno, že zájem o tento stroj je vysoký a pokud jste mezi zájemci, neváhejte. Produkce bude zřejmě na delší dobu vyprodaná. 

Ceny v České republice by měly začínat na 299 tis. Kč