Retrománie neutichá a co znamená mít pořádnou retro motorku? Motorku se vzduchem chlazeným klasickým motorem. Kawasaki vytáhla ze skladů staré formy a vrhá se do výroby omezené série zcela původních motorů.

Aktuální Kawasaki Z900RS rozhodně nechybí elegance, s odkazem na původní Kawasaki Z1 z roku 1972. Společnost sídlící v japonském Akashi chce jít ale dále a tak živí myšlenku stavby limitovaného množství strojů modelu Z1 Super Four, která aby se více přiblížila originálu, bude vybavena původními vzduchem chlazenými motory.

kwsf1

Motory budou vyráběny přímo v Akashi a pro jejich výrobu budou využity nejmodernější výrobní metody. Také materiály ze kterých budou vyrobeny budou zcela moderní a některé klíčové prvky získají nejnovější technické vychytávky, jako jsou například DLC tvrzené plochy tam, kde je potřeba dosahovat vysoké odolnosti. Na druhou stranu se bude firma snažit, aby se motory co nejvíce podobaly originálním.

 

kwsf2

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Pro začátek chce Kawasaki vyrobit 1000 motorů. Jejich výroba může být prodloužena dle poptávky odběratelů. Těmi může být firma sama (zvažovaný retro model 900 Super Four) a také odběratelé z řad restaurátorů historických motocyklů. Strojů Z1 a Z2 bylo dohromady vyrobeno 120 tis. kusů a Kawasaki má mnoho požadavků na náhradní díly. Náhradní díly už začíná vyrábět a jedním z nich bude i celý motor.