Ducati slíbila uvést první stroje vybavené jízdním radarem v roce 2020. KTM na této technologii také pracuje a integrovánu ji má již spousta automobilů. Důležité ale také je to, aby byl motocykl těmto radarům dostatečně viditelný.

Proto všechny nové modely Suzuki budou vybaveny reflexními prvky, které zvýší viditelnost stroje těmto zařízením. Motocykl má malou odrazovou plochu a proto budou nadcházející Suzuki vybaveny odrazovými ploškami, které budou uměle tuto plochu zvětšovat.

sura1
V budoucnu by tedy měly být autonomní vozy lépe rozeznávat, že se k nim blíží ve vedlejším pruhu malé vozidlo. Výrobci aut již dnes vkládají do systémů algoritmy, které předpokládají, že rychle se blížící malé vozidlo ho bude předjíždět. Je tudíž důležité, aby byl motocykl pro automobil viditelný a automobilu bude poté systémem zabráněno vjet motocyklu do pruhu.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

sura2

Radarové reflexní prvky budou pasivního rázu. Budou to pro představu něco jako reflexní nálepky, které budou vyrobeny ze speciálního materiálu s vysokou odrazivostí radarových paprsků. Současně i Suzuki pracuje na svém vlastním radarovém systému, který by mohl být podobného rázu jakou již prezentovala KTM a Ducati.