Ewan McGregor je se značkou Moto Guzzi úzce spjatý. Kdo ho chvíli sledoval, ví, že guzziny jsou jeho srdeční záležitost. A není proto překvapením, že se stal ambasadorem její největší novinky.

Jakkoliv prodeje modelu V85TT předčily očekávání a na některé varianty jsou dlouhé čekací lhůty, protože továrna nestačí vyrábět, podle marketérů firmy Moto Guzzi je dobré i tak tlačit na pilu a stroj dostatečně propagovat. Nenabízí se nikdo vhodnější než Ewan McGregor, slavný herec, který zazářil v desítkách popcornových filmů zazářil v motocyklovém světě ve veleúspěšném seriálu Long Way Round, následující sérií Long Way Down, ve kterých po boku Charleyho Boormana nejprve objeli svět, aby následně přejeli Afriku na cestovních endurech až do Kapského města.

rss2

Ewana McGregora můžete potkat v ulicích Londýna, brázdící město na Moto Guzzi Idroconvert 1000, nebo také na Moto Guzzi V7 z roku 1972. Ve svém portfoliu má samozřejmě modelů mnohem více a i nové, zejména když už od roku 2013 pomáhá Moto Guzzi značku propagovat. Propagace totiž začala již v roce 2007, kdy se pár jezdců při cestě do Jihoafrické republiky objevil před branami Moto Guzzi v Mandellu. Od roku 2013, kdy se začala prodávat California 1400, je Ewan McGregor tváří značky Moto Guzzi. A není tedy překvapením, že je i ambasadorem nového modelu V85TT.

ewa1

Podobně tomu je i s Chaley Boormanem. Herec a filmový režisér je nadšeným motorkářem a natočil několik cestopisných seriálů. Na podzim roku 2015 se stal ambasadorem značky Triumph a je vídán na propagačních materiálech této značky. Zejména s tím, co mu jde nejlépe a tudíž propaguje Scramblery a endurové Tigery.

rss2

V této souvislosti se diskutuje, na jakých motocyklech pojede tato dvojice svůj připravovaný seriál z jižního cípu Jižní Ameriky na Aljašku. Moto Guzzi i Triumph mají k dispozici dva nové a úžasné stroje a dá se čekat, že se firmy budou snažit, aby na nich oba zmínění protagonisté tuto dlouho cestu odjeli. 15000 kilometrů, kde bude více než 2/3 po nezpevněných cestách by byly dobrou propagací.

rss2

Long Way Back

Je tomu už dlouhá řádla let. Long Way Round se jela v roce 2005. Long Way Down v roce 2007. Poté se dvojice rozdělila a Ewan McGregor se opět začal intenzivně věnovat filmu. Boorman zůstal u cestování a u cestopisů. Absolvoval cestu Race to Dakar, Right to the Edge (cesta ze Sydney do Tokia), nebo Charley Boorman USA Adventures. V posledních dvou seriálech již opět figuroval Russ Malkin, režisér, který jel na třetí motorce Long Way Round a stál za produkcí seriálu. V roce 2015 měli společně přejet USA ze západního pobřeží na východní, z čehož ovšem sešlo z důvodu Ewanovy silné pracovní vytíženosti. Tehdy měl jet Ewan na Moto Guzzi Stelvio a Charley na Triumph Tigeru 1200.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

rss2

Moto Guzzi a Triumph?

Ewan by mohl jet na Moto Guzzi V85TT a Charley na Triumph Scrambler 1200. A slovo "měl" není úplně na místě, protože jak prohlásil Charley Boorman ("když se konstelace hvězd dobře uspořádá, pojedeme na těchto motorkách"), napovídá to o zajímavé dvojici na dvou zajímavých strojích.