Aprilia, alias Piaggio group opakuje úspěšné kroky, které udělal s konceptem Moto Guzzi V85TT. I koncept Aprilie RS660 se veřejnosti moc líbil a tak ho Aprilia téměř bezezbytku proměňuje v sériový model.

Dokladem toho jsou zápisy do patentové databáze, kde si Aprilia nechává zapsat průmyslový vzor designu stroje. Ten je téměř k nerozeznání od konceptu, což je dobře.


Posuňte posuvník doleva a doprava

Nějaké rozdíly by se ale přece jen našly. Vnitřní kapotáž je u finálního modelu hladší, bez vzduchových výfuků. Plexi je víc narovnané a přední světla mají malinko jiný tvar, přičemž v něm oproti konceptu chybí nějaká LED světla.

rss1

Rozdílná jsou i kola, a také zadní nadblatníček, který je delší a vyšší. Na konceptu byl podvozek Öhlins, přičemž na nákresu vypadají přední vidle jako Sachsy, které se dávají na některé verze RSV4.

rss3

Očekáváme, že prodejní verze RS660 bude připravena na podzim tohoto roku a prodej by mohl začít na jaře toho příštího. Intenzivnímu vývoji napovídají uniklé fotografie, kde byla RS660 zachycena v garáži na závodním okruhu a poté i za jízdy. Již podle fotografií je zřejmé, že Aprilia nebude hrát co se techniky týče žádné druhé housle.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

rss2

rss4