Někdo ji viděl, ale není žádný důkaz. Objeví se paní Colombová na podzim na EICMA?

Jazykové z německém magazínu Motorrad tvrdí, že spatřili připravovanou Multistradu V4. Viděli, ale bohužel nevyfotili. Obrázek z úvodu tedy není V4, ale stávající Multistrada 1260 s motorem V2. Údajně V4 viděli jen na krátkou dobu a tak nestihli fotku pořídit. Začali pátrat a prý by měla přijít na trh v roce 2020. Což by znamenalo, že by se mohla na podzim 2019 objevit na veletrhu EICMA v Miláně.

Otázka zní, jestli to bude stále Multistrada, ale jestli to nebude pouze Strada. Tedy Strada V4. Přece jen, Multistrada je univerzální stroj s potenciálem pro určité procento terénu. A terénu lépe svědčí lehčí dvouválce, než těžké čtyřválce. Dvouválce mají navíc vyšší kroutící moment v nízkých otáčkách, což je v terénu velikou výhodou.

mts41

Strada V4 by měla vedle Panigale V4 a Streetfighteru V4 stejný motor, který by mohl dávat kolem 190 koňských sil. Mohla by vypadat výrazně silničněji než Multistrada a být vybavena již avizovanými technologiemi, jako je třeba adaptivní tempomat, systém ARAS (Advanced Rider Assistance System), nebo asistentem brždění před jezdci neviditelnou překážkou.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Argumentem pro tento stroj by mohl být fakt, že Ducati nemá v portfoliu žádný vyloženě silničně-cestovatelský stroj. Nová Strada V4 by mohla disponovat většími kapotami a být obdobou dejme tomu Kawasaki H2 SX.