Streetfighter V4 očekává velká skupina milovníků nahatých motorek, zejména kvůli velmi povedenému motoru V4. Ducati byla po dlouhou dobu tajemná a drtivá většina fotografií byly rendery fanoušků. Až do včerejška.

stv43

Nový Streetfighter V4 se totiž bude účastnit každoročního závodu Pikes Peak v USA. V tomto závodě má Ducati nejedno prvenství, zejména to, které ji již nikdo nevezme. V roce 2012 Carlin Dunne na stroji Ducati Multistrada 1200 S poprvé v historii stlačil čas pod 10 minut s časem 9:52.819. Tento rekord byl ale v roce 2014 pokořen Jeremym Tyokem na stroji Kawasaki ZX-10R a letos by si ho Ducati chtěla vzít nazpátek, právě se strojem Ducati Streetfighter V4.

stv41

 

Za širokými řídítky bude sedět opět Carlin Dunne. Motocykl je obut do hladkých pneumatik, vybaven brzdami Brembo Stylema, radiální brzdovou a spojkovou pumpou Brembo RCS, výfukovým vedením a koncovkou Akrapovič, podvozkem Öhlins a designem, který má do značné míry zakrývat stále nehotový vzhled malé kapotáže. Součástí závodního modelu jsou i dvojitá přítlačná křidélka, u kterých se jen můžeme domnívat, jestli zůstanou i v sériovém provedení. Víc informací zatím není k dispozici a tak se necháme překvapit.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

stv42