Jen několik metrů před cílem tragicky zahynul leader závodu Pikes Peak, který pod sebou krotil nejnovější stroj Ducati Streetfighter V4

Potom co Carlin Dunne vévodil kvalifikacím, očekávalo se že závod Pikes Peak vyhraje a stanoví nový rekord tratě. A všechny mezičasy tomu nasvědčovaly, protože na posledním mezičase měl náskok několika vteřin. Cíle ovšem nedosáhl, protože doslova na dohled od cílové pásky havaroval a posléze rozsáhlým zraněním podlehl. 

Oficiální vyjádření ředitelství závodu:

Během 97 let historie tohoto unikátního závodu jsme se setkali s úžasnými vítězstvími, stejně jako s prohrami a zklamáními. Nyní jśe se setkali s neočekávanou srdcervoucí ztrátou závodníka, který nade vše miloval závod Pikes Peak. Smrt Carlina nás hluboce zasáhla a Carlin navždy zůstane v našich srdcích jako nedílná součást rodiny závodu Pikes Peak. Budeme na Carlina  vzpomínat jako na vřelého vůdce, ze kterého čišel duch závodníka. Pozorného člověka, který zanechal dojem na každého, se kterým se potkal. Navždy budeme vzpomínat na jeho zářivý úsměv a lásku ke sportu. 

Jason Chinock, ředitel Ducati North America:

Neexistují slova, která by mohla popsat náš šok a zármutek. Carlin byl součástí naší rodiny a jeden z nejpozoruhodnejśích a nejpozornějších lidi, které znám. Jeho cit pro tento závod, jeho duch a láska k motocyklům nebude nikdy zapomenut a jeho ztráta zanechává hlubokou díru v našich srdcích. 

Naše redakce se přidává ke kondolenci. Odpočívej v pokoji a tam nahoře, ať to máš samou zatáčku.