Ducati Streetfighter V4 nebude sám. Za nedlouho se k němu přidá i "menší" model s motorem V2.

Motor V4 je co se týče výrobních nákladů nepochybně velmi drahý. I z toho důvodu nechce Ducati upustit od stávajících osvědčených dvouválcových V-twinů. Důkazem tomu je i zcela nová Panigale V2, která doplňuje vrcholnou Panigale V4.

 mastr2

Streetfighter V2 bude vybaven stejným motorem jako Panigale V2, tedy 955-kubíkovým V-twinem, který poskytuje 155 koní a 104 Nm maximálního kroutícího momentu. Motor o objemu 955 kubíků nahrazuje původní V-twin 959, oproti kterému má o 5 koní vyšší výkon.

 

mastr1

Streetfighter V4 zůstane jako naše vlajková loď. Ale přineseme více motocyklů, které budou mít stejné sportovní zaměření. Jen méně extrémní výkon. Myslím tím velmi zajímavý nahatý model, který přijde brzy.
Stefano Domenicali, CEO Ducati

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

 

Panigale V2 byla představena na začátku listopadu 2019. Streetfighter V2 by měl být postaven na jejím základě, jen s polokapotáží odkazující na veliký Streetfighter V4. Streetfighter V2 by měl být vybaven posvozkem Showa a Sachs, jak tomu je u Panigale V4. A brzdami Brembo M4.32. Stejná by měla být i elektronika. Ta by měla mít pozměněné charakteristiky jízdních módů, nastavení kontroly trakce, wheelie kontroly i quickshifteru. Tak jako to lépe vyhovuje nahatému motocyklu. Polokapotáž bude vybavena podobnými křidélky, jaké má Streetfighter V4. Absence části kapotáže by se měla odrazit na nižní hmotnosti, než má Panigale V4. Dá se očekávat suchá hmotnost kolem 170 kilogramů.