Honda zveřejnila v rámci své Honda Virtual Motor Show nový koncept stroje CB-F 1000, který navazuje na ikonický stroj Honda CB900F.

Koncept Honda CB-F nabízí mix moderny a klasických elementů. Do rámu stroje je vložen čtyřválcový motor s DOHC rozvodem o objemu válců 998 ccm.Zejména tvar nádrže a podsedlové plasty vycházejí z (dnes již) klasické koncepce strojů devadesátých let. Design doplňuje kulaté světlo.

hococ1

Jednodílné sedlo a jednodílná řídítka jsou taktéž znakem původní koncepce CB900F. Boční pohled na stroj nás jasně navrací na pomezí osmdesátých a devadesátých let, kdy nádrž často navazovala na boční kaslíky a podsedlové plasty. Motor pochází z motocyklu CB1000R a tudíž víme, že dává maximální výkon 145 koní při 10500 otáčkách a maximum 104 Nm kroutícího momentu při 8250 otáčkách.

Podvozek tvoří USD vidlice a monoshock bez přepákování, který je napojen přímo na jednostranou kyvnou vidlici. Plovoucí kotouče jsou bržděny radiálními čtyřpístkovými třmeny.

hococ2Vizuální koncept CB900F - Young Machine 07/2019

Podobný koncept se již ukázal vloni, kdy ho představil japonský magazín Young Machine. Sice s jiným motorem, ale již tenkrát se magazín docela strefil.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Honda Virtual Motorcycle Show probíhá od 27. března. V rámci show bude představeno mnoho motocyklů ve 29 kategoriích, přičemž vítězné návrhy hodlá Honda přetavit do reálných strojů, které následně představí na Osaka Motorcycle Show 2020 a na Tokyo Motorcycle Show.