Battlax Sport Touring T31 je vlajková loď od Bridgestonu, vynikající zejména v bezpečnosti a zároveň ve vysokém výkonu. Již předchozí T30Evo byly mezi uživateli velmi oblíbené a tak nová verze rozhodně musí být lepší.

Nové složení směsi vylepšuje chování pneumatiky za nízkých teplot a za mokrého počasí. Evoluce chování pneumatiky probíhala již na molekulové úrovni, kdy bylo dosaženo lepší disperze siliky v materiálu. Dvousměsová pneumatika má siliku ve vyšším obsahu a společně se zvýšenou styčnou plochou v mezním náklonu dává větší míru důvěry, zejména za mokra, či chladných podmínkách. Pneumatiky jsou třísměsové, přičemž na styčné ploše jsou dvě směsi. Zadní pneumatika má moderní řešení měkké boční směsi na ramenou tvrdší směsi, čímž se dosahuje rovnoměrnějšího zahřívání měkké směsi od trdší směsi.

t317
Nové složení směsi přední pneumatiky dává vyšší flexibilitu pocit bezpečí, pramenící z o 7% vyšší styčné plochy než tomu bylo u předchůdce T30Evo. Vyšší styčná plocha přitom není vykoupena nižší životností - životnost zůstává stejná. Design pneumatiky zachovává neutralitu a oproti T30Evo je cítit lepší ovladatelnost.

t315
Nový vzorek zajišťuje lepší disperzi vody v drážkách pneumatiky a Bridgestone slibuje výrazně vyšší výkon na mokré vozovce. V přilnavosti v zatáčkách, v trakci i v brzdném výkonu. Výkon za sucha je také vyšší, i když pouze marginálně.

t316
Bridgestone Batlax T31 - vlastnosti:

  • Třísměsová konstrukce pro vysokou životnost a zároveň vyšší přilnavost
  • Lehčí manévrovatelnost
  • Styčná plocha vyšší o 7% od 0° do plného náklonu
  • Nový vzorek pro lepší odvod vody
  • Vyšší výkon za sucha o 3% než T30Evo
  • Dodávány ve všech rozměrech

t313