Společnost Harley Davidson se i nadále zaměřuje na nové tržní segmenty, aby přilákala nový segment zákazníků. Tentokrát jde o nahý model 338 R postavený v Číně ve spolupráci se společností Zhejiang Qianjiang Motorcycle. Společnost ZOM byla založena roku 1985 a uzavřela spolupráci s Harley Davidson koncem roku 2020.

Malý, ale zato na pohled svalnatý silniční naháč měl již v roce 2020 pořízené špionážní fotografie. Nyní ale víme o modelu více informací a dokážeme lépe odhadnout, kdy se uvede do prodeje.

338r1

S jistotou vám můžeme oznámit, že motocykl je poháněn vodou hlazeným dvouválcem o objemu 338 ccm. Výkon motoru dosahuje 27 kW (37 koní). Odhadujeme, že motor bude splňovat emisní normu Euro 5. 

338r3

Motocykl si pravděpodobně vzal inspiraci z legendárního modelu XR 1200 a modelu Benelli 302S. I přes to, že má malý objem motoru, tak má sportovní design. Je toho důkazem příhradový rám, obrácené přední vidlice, zadní tlumič nonoshock či kotoučové brzdy.

338r2

Model 338 R bude vyráběn výhradně v továrně Quianjiang ve městě Wenlingu, jež se nachází v Číně. Spolu se společností Harley Davidson dohlíží na veškeré fáze návrhu a vývoje a kvalitu produktu.

338r5

Nejsme si ale jistí, kdy a jestli vůbec se malý motocykl uvede do prodeje. Harley Davidson totiž loni v březnu jmenoval Jochen Zeitze novým prezidentem a generálním ředitelem (CEO) společnosti Harley Davidson.

jochen2

Jochen Zeitz oznámil, že plán budoucích modelů bude výrazně zkrácen.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Zahájení prodeje na Čínském trhu bylo původně naplánováno na konec roku 2020, ale bohužel kvůli situaci s Covid-19 se prodej neuskutečnil. Můžeme jen doufat, že bude 338 R uveden na trh i u nás v Evropě. Pokud ano, tak můžeme předpokládat, že to bude ještě tento rok.

338r4