Léta páně roku 1921, 15. března,  byla založena na břehu jezera Como společnost Societá Anonyma Moto Guzzi. Tím se započala stoletá éra nepřetržité sériové výroby motocyklů s orlicí ve znaku. K tomuto jubileu si italská společnost nadělí limitované edice svých motocyklů.

Ne že by byly stroje Moto Guzzi nějak extra rozšířené. Však se také říká, že "když už se potkají dvě Guzziny na pumpě, už je to Guzzisraz". Mezi těmito motocykly budou zanedlouho k vidění ještě více vzácné stroje - oblečené do speciální kombinace barev Centennial Guzzi (Sté výročí Guzzi).

Tyto barvy nepřichází jen tak odnikud. Berou si za předlohu zbarvení dobově velmi úspěšných motocyklů. Předně Moto Guzzi 350 Bialbero, která byla neporazitelným vládcem své třídy v Mistrovství světa silničních motocyklů, s devíti tituly na kontě.

A také nejšílenější motorky šedesátých let - Moto Guzzi GP 500. Osmiválce, který v roce 1955 vyrazil na závodní dráhy, aby s maximální rychlostí 286 km/h potrápil své soupeře.

Novodobé výroční Moto Guzzi jsou zbarveny do podobných barevných kombinací, s moderně saténovým matným povrchem. Ty jsou dále charakterizovány zlatými orlicemi a hnědými koženými sedačkami se zlatým prošíváním. Na předním blatníku bude také drobná plaketka poukazující na stoleté výročí značky.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY