Marketingovému oddělení firmy Triumph se nadmíru daří umisťovat své motocykly na filmová plátna. Po velmi úspěšném Mission Imposible-Fallout se motocykly značky Triumph objeví i v novém filmu s Jamesem Bondem.

Dvacáté páté pokračování úspěšného filmu se nebude točit pouze kolem automobilu Aston Martin, ale také kolem nového Triumphu Tiger 900 a Scrambleru 1200. Oba speciálně upravené modely jsou k dispozici natáčecímu štábu. Koordinátor kaskadérských triků Lee Morrison prohlásil, že s Tigerem 900 jeho tým natočil všechny jízdně zajímavé situace. jízdu po velikých a ostrých kamenech, v hlubokém blátě, vysoké skoky, i jízdy ve vysoké rychlosti.

jbond1

Tiger si údajně vedl ve všech situacích velmi dobře a bez jakýchkoliv mechanických závad. Je ale třeba říct, že Tiger nebyl v sériovém stavu. Jednak byl použit model s nejvyšší výbavou Rally Pro a navíc byl pro tyto kousky částečně upraven, aby technika hrubé zacházení přežila.

jbond2

Mnoho záběrů bylo natočeno v italském městě Matera, kde Daniel Craig jezdil na Scrambleru 1200 a kde se také trikoval záběr skoku přes hradby. Ten byl samozřejmě trikován s lehčím motocyklem neznámé značky, který byl vizuálně upraven do designu Triumpha Scrambler.

Triumph uvedl nového Tigera 900 na začátku prosince. Novinka díky většímu objemu motoru dosahuje vyšších výkonů, disponuje mnohem lepšími brzdami, vyšším off-road potenciálem a je vybavena současnou moderní elektronikou.

V případě dvorního agenta Jeho Veličenstva to není poprvé, co Bond řídil stroj značky Triumph. I když se jedná o automobil, v roce 1970, v díle Diamanty jsou věčné řídil Sean Connery žlutý automobil Triumph Stag.