Organizace Motorcycle Industry Council uveřejnila svou poslední statistiku ze které vyplývá, že každý pátý zákazník kupující nový motocykl je žena.

MIC je sice americká organizace a statistiky se vztahují na USA, ale podobný vývoj vidíme i u nás. V jedné stopě potkáváme rok od roku čím dál tím více žen za řídítky. Ve Státech jich bylo v roce 2009 jen 5%. V roce 2014 již 9% a v letošním roce již plných 19%.

 

 

Jasně, USA jsou jiný trh než v Evropě a zejména u nás, ale zatím se všechny trendy ze zahraničí dostaly i k nám a u nás bych odhadem řekla že jsme jako v USA v roce 2014. Každý desátý motorkář je žena. Pokud bude i u nás procento přírůstku 100% každých 5 let jako je tomu v USA, tak v roce 2025 bude za řídítky 20% žen a v roce 2030 už 40%.

 

A nejde jen o počet motorkářek, ale i o to, kolik tyto ženy utratí každý rok za svou výbavu. V USA to je o 20% více než utratí muži. Ano, víme, ženy jsou marnotratné a i více dbají na perfektní vhled než chlapi. Vidět je to i na nabídkách prodejců motocyklové výbavy. Sehnat ženské velikosti čehokoliv není problém a výrobci vědí, že ženy již nyní utratí za motorky i kompletní výbavu nezanedbatelné procento v celkových tržbách.