Vestu, která je natolik štíhlá, že ji pohodlně vezmete pod jakoukoliv motocyklovou bundu.

Mnoho lidí má s airbagovými vestami ten problém, že se jim nelíbí jejich design, který vyčnívá nad jejich drahým a úhledným oblečením. Nová vesta Dainese Smart Jacket využívá technologie D-air a je natolik štíhlá, že přes ni bez problému obléknete svou stávající bundu. Navíc není potřeba žádné fyzické propojení s vaším motocyklem, protože systém nafouknutí airbagu reguluje celá plejáda senzorů.

 

Mozkem celého mechanismu je aktivační algoritmus ukrývající se v centrální řídící jednotce. Data do ní posílá hned sedm elektronických akcelerometrů, kdy každý z nich tisíckrát za sekundu reportuje řídící jednotce stavy přetížení a všechny nebezpečné situace. Srdcem vesty je Shield, airbag s Dainese patentovanou technologií D-air. Uvnitř je množství buněk, které mají za úkol v případě aktivace regulovat řízené a homogenní nafouknutí airbagu.

Nafouknutí airbagu vytvoří štít chránící prsa, záda, páteř a vytvoří opěrný most pro vaši helmu, aby byla chráněna krční páteř při nárazu helmou o zem. Řídící jednotku, senzory a spouštěcí mechanismus napájí integrovaná baterie, která nabízí 26 hodin provozu. Pokud se vybije, nabitá je během třiceti minut.

Dle výrobce by přitom nošení vesty nemělo nijak výrazně snížit komfort v letních dnech. Přední část vesty je odvětrávaná a airbag jako takový je naskládán uvnitř vesty takovým způsobem, že netvoří překážku proudícímu vzduchu. Současně je materiál voděodolný, takže neutrpí ani pokud pojedete pouze ve vestě a v dešti.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Smart Jacket je již třetí generací Dainese D-air Road Range technologie a v případě nafouknutí airbagu při nehodě je možné vnitřní airbag vyměnit v autorizovaném servisu Dainese. Smart Jacket budou autorizovaní prodejci Dainese dodávat v šesti velikostech, včetně dámských verzí. Na trh zamíří v červenci za cenu 599 €.