4. března proběhla v New Yorku tisková konference, kde Erik Buell, zakladatel Buell Motorcycles, Fréderic Vasseur, šéf týmu Alfa Romeo F1 a podnikatel Francois Xavier Terny oznámili, že založili společnost, která bude v budoucnu nabízet elektrické motocykly a jiná elektrifikovaná vozidla.

Ducati slíbila uvést první stroje vybavené jízdním radarem v roce 2020. KTM na této technologii také pracuje a integrovánu ji má již spousta automobilů. Důležité ale také je to, aby byl motocykl těmto radarům dostatečně viditelný.

Retrománie neutichá a co znamená mít pořádnou retro motorku? Motorku se vzduchem chlazeným klasickým motorem. Kawasaki vytáhla ze skladů staré formy a vrhá se do výroby omezené série zcela původních motorů.

Brožura s modely pro rok 2019 ukrývá na jedné straně zajímavý text. Snaží se oslovit celé spektrum jezdců, dychtící po šestiválcové K1600 GT, rozložité R 1250 RT a také po nové středněobjemové motorce F 850 RS. Co to znamená?

Za rok 2018 se koncernu Piaggio podařilo prodat 603600 vozidel, což je o 9,2% více. než v roce 2017. Vozidel je zmíněno záměrně, protože motocyklů a skůtrů (jednostopých vozidel) bylo prodáno 393100 kusů, což je oproti roku 2017 nárůst o 4,6%.

Švýcarský dealer Honda, firma Brivemo Motos si vzal do parády silničního retro naháče CB1000R, aby z něj postavil agresivního scramblera.

Bombardier, tedy přesněji BRP, není neznámá firma. Patří pod ní Can-Am, Skidoo a třeba také výrobce motorů Rotax. BRP nyní skoupila aktiva Alta Motors a hodlá je využít do svých produktů.

BMW začíná čím dál tím více inklinovat k elektrifikovaným motocyklům. Z původního kategorického NE elektickým motocyklům se dostaly na trh elektrické skůtry. Vloni si BMW patentovalo elektricky poháněné přední kolo a letos si patentuje elektrický motor uvnitř boxerového motoru.

Je potřeba se zeptat, kde jinde umějí klasické motocykly lépe než v Indii? Technický pokrok se v této zemi zastavil na tak dlouhou dobu, že jejich motorky nestačily zestárnout a zase se dostaly do kurzu.

Závodní okruh ve Španělsku byl dějištěm testovacích dní firmy Triumph, která na něj mimo jiné vytáhla testovací mulu - Daytonu s motorem 765 ccm.