Pouhých 1400 kusů celosvětově, to je číslo, kterým chce Triumph oslavit účast svých strojů při formování kategorie café racerů.

Pro osvěžení paměti - café racery jsou motorky, s nimiž si na začátku šedesátých let tehdejší amatérští závodníci dávali závody mezi kavárnami Busy Bee Café ve Watfordu, The Dugout Café v Golders Green a Ace Café London na North Circular Road. V té době se pro závody užívaly například stroje Norton, Triumph a B.S.A. Největší úspěchy měli závodníci se stroji označovanými jako Triton, což byla složenina motoru TRIumph v rámu norTON. Triumph a Ace Café London hráli ve formování této kategorie první housle, což je i důvodem proč si Triumph zvolil jako předlohu pro limitovanou edici právě restauraci a kavárnu ACE Café of London.

triace1

Limitovaná edice je samozřejmě v designu ACE Café, se stříbrným proužkem na nádrži, v odstínu, jaký měly dobové Tritony. Stroj původně pochází z modelu T120 Black s motorem High Torque s objemem válců 1200 ccm. Charakter celého stroje je vyjádřen právě tímto motorem, který dává 105 Nm již v 3100 otáčkách. Interval zapalování válců 270° navozuje charakter podobný véčkovému dvouválci. Limitovaná edice se bohuže neodráží na jiném technickém zpracování strojů a vyjadřuje ji pouze číslovaná plaketka, logo ACE Café na nádrži, předním blatníku a bočních kaslících.

triace2

 

Ale nejedná se nějakého technologicky zastaralého dinosaura. Plyn je ride-by-wire, implementuje elektronické vstřikování paliva a vodou a vzduchem chlazené válce a hlavy, což umožňuje snížit exhalace emisí. Brzdy jsou v područí systému ABS, jehož elektronika obstarává taktéž kontrolu trakce. T120 Ace má moderní LED denní svícení a řidiči se bude hodit USB port v základní výbavě stroje. Uživatelsky příjemný je i servisní interval v délce 16000 km, takže ani provozně není tento stroj náročný.

triace3

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

T120 Ace je až na designový lak a ACE polepy klasickým Bonnevillem a tak dobrý pocit z limitované edice přichází zejména při pohledu na číslovanou tabulku, na rychlé pruhy na nádrži a vyumělkovalé loga kavárny ACE Café London. Stroj by se měl dodávat celosvětově v první polovině roku 2019.