4. března proběhla v New Yorku tisková konference, kde Erik Buell, zakladatel Buell Motorcycles, Fréderic Vasseur, šéf týmu Alfa Romeo F1 a podnikatel Francois Xavier Terny oznámili, že založili společnost, která bude v budoucnu nabízet elektrické motocykly a jiná elektrifikovaná vozidla.

Erik Buell je opravdový nezmar. Nejdříve stavěl motocykly Barton, pak Buell a nakonec EBR. Všechny tyto značky musely ukončit z rozličných důvodů provoz. Erik Buell se ale jedné stopy nevzdává a nejdříve opatrně a později s větší vahou chce nastoupit do sféry elektrických motocyklů. Přizval si k sobě zvučné jméno a cinkající penízky.

Stroje budou prodávány pod značkou Fuell a prozatím budou v nabídce dva modely:

 

fuell3

FLOW

Elektrický motocykl bude dodáván ve variantách 11 kW a 35kW, vybavený vlastním motorem integrovaným do zadního kola. Před řidičem bude uzamykatelná schránka o objemu 50 litrů pro převoz osobních věcí a veliký tablet, který bude řidiči zprostředkovávat veškeré informace o jízdě. Stroj by měl být veřejnosti představen ještě v tomto měsíci. Jeho dodávky by měly být uskutečňovány v průběhu roku 2021 s cenou kolem 11000 USD.

fuell2

fuell1

FLUID

Robustní a elegantní cyklistické kolo bude mít dojezd 200 kilometrů, díky dvěma bateriím o souhrnné kapacitě 1kWh. Motor bude poskytovat kroutící moment 100 Nm a bude skrze bezúdržbový karbonový řemen pohánět zadní kolo. Síla šlapek bude přenášena přes integrovanou převodovku, která bude součástí motoru. Baterie bude možné nabíjet doma z běžné elektrické zásuvky, nebo i z veřejných dobíjecích stanic, kdy bude doba nabití z 0 na 100% pouhých 30 minut.

fuell4

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Fluid se bude dodávat ve verzích s maximální motorizovanou rychlostí 32 a 45 km/h za cenu začínající na 3295 amerických dolarů. Jeho dodávky předpokládají představitelé společnosti ještě letos.