Před dvěma lety jsme vám ukázali koncept NeoWing, který publikovala Honda ve formě renderu. Nyní přichází informace, že si Honda tento stroj oficiálně patentovala na úřadu pro průmyslová vlastnictví.

A nikoliv jako skicu, ale již jako poměrně detailně vypracovaný návrh, který obsahuje mnoho desítek popisných polí. Překvapivě, značné množství komponent je podobných řešení Yamahy, která ho již uvedla do prodeje ve stroji Yamaha Niken. Honda by chtěla Nikenu konkurovat šestiválcovým motorem, který dává do posledního Goldwingu GL1800.

neow3

V obrázku je zakreslený plochý čtyřválec. V patentovém popisu Honda píše, že stroj bude poháněn dvouválcovým, nebo šestiválcovým motorem. Je možné, že Honda využije platformu pro stavbu více variant této tříkolky. Stejně jako Yamaha. Ta nyní prodává Nikena s objemem motoru 900 ccm a připravuje u variantu s motorem 1700 ccm. Honda by tak mohla vydat tříkolový maxiskůtr s dvouválcovým motorem ze skůtra X-Adv a také tříkolový maxicesťák, s již uvedeným motorem z Goldwinga.

neow2

Koncept Honda NeoWing byl v roce 2016 označen jako hybridně poháněný. Šestiválcový plochý motor z Goldwinga je schopen dát až 125 koní, což by bylo i pro těžkou tříkolku více než dostatečné. Zejména díky vysokému kroutícímu momentu.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Kdy bude stroj k vidění je těžké říci. Pokud s ním Honda opravdu vyjede, můžeme očekávat nejdříve v roce 2021.

neow4