Cestovní stroje pod logem zlatého křídla se mohou těšit na zajímavý uživatelský upgrade. Honda pro ně připravuje klimatizovanou sedačku.

Příprava je tedy prozatím v podobě patentu, který se, jak u Hondy dobře známe, nemusí dostat do fáze uskutečněného záměru. Myšlenka a technická specifikace ale byly uskutečněny a není na nich, ruku na srdce, nic závratného.

Ohřívání sedačky bude skrze klasický elektrický systém. Ochlazování sedačky by se mělo provádět potrubím, které bude napojeno na nasávání vzduchu do airboxu. Uvnitř potrubí bude klapka, kterou se bude regulovat množství vzduchu vedeného pod sedačku. Vzhledem k tomu, že se přiváděný vzduch nebude nijak ochlazovat pod úroveň vzduchu nasávaného, dá se očekávat, že takto ochlazovaná sedačka má mít za účel se zejména ochránit od teploty, která sálá od motoru.

kmr6

 

Druhá varianta,kterou ovšem Honda výslovně nezmiňuje je, že před chladičem bude po vzoru automobilů umístěn ještě jeden chladič, který bude ochlazovat uzavřený okruh, jako je to u automobilů. A jeho druhá část bude zabudována v sedačce řidiče.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Honda údajně již systém testovala na motocyklu Honda CBR1000RR Fireblade. Umíme si představit že jeho reálná aplikace by mohla být v cestovních strojích jako je Goldwing nebo Africa Twin.