Výroční aukce, která se koná každoročně v Bonhams Springs měla zajímavý exponát na prodej. Byl jím vítězný Triumph TR6SS, za jehož řídítky v roce 1962 exceloval Bud Etkins.

ISDE v úvodu je novodobý název seriálu International Six Days Enduro, kterýž se do roku 1980 jezdil pod názvem ISDT - International Six Days Trial. Prodávaný Triumph měl vyvolávací cenu 30 tisíc liber, která byla už tak nastřelená hodně vysoko. A pro leckoho asi ne vysoko dostatečně, protože se aukce šplhala do výšin a dosála celkové částky 97750 britských liber.

ptr5

 

Což je v přepočtu za více než 3 miliony korun. Trophy model se kterým Bud Etkins vyhrál zlatou medaili má o to větší hodnotu, že Bud Etkins byl záskok za Steva MCQueena, kdy ve filmu The Great Excape za McQueena jezdil některé obtížnější scény. Bud Etkins byl návštěvníkem aukce, což zřejmě výrazně zvýšilo prodejní cenu exponátu.

ptr4

V rámci aukčního dne v Bonhams Spring přitom nebyla dražba tohoto motocyklu tou nejdražší. Více než dvojnásobně ho předstihl Coventry Eagle 981cc Flying-8 z roku 1925, který se vydražil za dechberoucích téměř 6,8 milionu korun (218500 liber).

ptr2

Do třetice se vydražil za stejnou částku jako uvedený Triumph i Vincent HRD 498cc Series-A Comet, tedy taktéž za 97750 liber. Prodej těchto motocyklů vytvořil světový rekord každého takovéhoto kusu motocyklu.

ptr3 Zajímavostí je, že kupující je z České republiky a ukazuje se, že čeští sběratelé již nacházejí cesty i k jiným značkám než jen k Jawám. A nebojí se do takovýchto sběratelských kousků investovat. Příkladem budiž třeba vítězná Yamaha Stéphane Peterhansela ze závodu Paříž - Dakar 1997, která byla do rukou českého majitele prodána vloni za téměř 2 miliony Kč.