Ducati podepsala smlouvu s čínskou společností Vmoto o licencovaném prodeji těchto skůtrů pod značkou Ducati.

Jedná se luxusní značku elektrických skůtrů Super SOCO, přičemž  jako první bude v prodeji jejich model CUx. Elektrické skůtry Ducati přijdou na trh ještě dříve, než Ducati vyjede se svými vlastními elektrickými motocykly. Dohoda mezi Vmoto a Ducati zní dost šalamounsky, protože je v ní psáno, že Vmoto bude vyrábět elektrické skůtry Super SOCO jako "oficiální produkt pod licencí Ducati". Dá se tedy předpokládat, že model CUx bude skůtr s jiným designem, který si dodá Ducati a Vmoto je bude pro Ducati vyrábět na základě svých vlastních technologií a know-how. Skůtry co jsou na obrázcích tedy nejsou designově ty, které budou s logem Ducati.

dusku1

 

Součástí dohody je taktéž domluva, že Vmoto bude skůtry Ducati prodávat a servisovat v rámci již své vybudované sítě a firma Ducati jim zajistí potřebnou marketingovou podporu.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Super SOCO CUx využívá motoru Bosch, který podává výkon 2,8 kW, poskytuje nejvyšší rychlost (omezenou na) 45 km/h a s dojezd 80 kilometrů. Disponuje komplexním elektronickým balíčkem s konektivitou s mobilním telefonem, který zajišťuje všechny smart funkce.