Triumph a Bajaj Auto India oficiálně oznámili partnerství mezi těmito dvěma výrobci. Společně budou vyvíjet a vyrábět kompletně novou řadu motocyklů.

O námluvách mezi Triumphem a Bajaj Auto píšeme už od srpna 2017. Námluvy mezi dvěma snoubenci byly velmi dlouhé a do jejich vztahu zasahovaly i jiné značky koncernu Bajaj.

Právě podepsaná spolupráce konsoluduje zkušenosti obou značek, směřující k vývoji a výrobě malobjemových a středněobjemových motocyklů, které bude vyrábět Bajaj a pod svou značkou prodávat Triumph. Soudě podle stávající praxe firmy Bajaj, dá se předpokládat, že část zkušeností a vývoje použije Bajaj i pro výrobu a prodej podobného motockylu jako bude Triumph. Jako příklad si můžeme ukázat stroje Bajaj Dominar 400 a KTM 390, které využívají stejný motor a spoustu společných komponent.

batri0Bajaj Dominar 400 vlevo, KTM Duke 390 vpravo

Bajaj také pomůže Triumphu s distribucí a servisem v Indii a ostatních asijských zemích, kde nemá Triumph své vlastní zastoupení. Což Triumphu velmi pomůže v získání tržního podílu. Za rok 2019 totiž Triumph zaznamenal malé nárůsty objemu prodejů, když prodal jen o 2% strojů více než v roce předchozím. Nové partnerství se v prodejích neodrazí hned. Stroje teprve půjdou do vývoje a tak lze čekat, že se pozice upevní až někdy na konci roku 2021.

batri0Bajaj Pulsar 200 - cestovní enduro z dílny Bajaj Auto. No, nic extra. Bajaj potřebuje vedení

Partnerství zahrnuje vývoj a výrobu motocyklů s objemem 200 až 750 ccm, které budou pokrývat několik segmentů trhu. Dají se tedy očekávat jak čistě silniční stoje, stejně jako cestovní endura.

batri0

Toto je pro Triumph extrémně důležité partnerství a jsem potěšen, že dnes oficiálně začíná. Vedle možnosti začít bojovat o nové trhy, škála nových motocyklů, které spolu vyvineme nám dovolí získat nové zákazníky, zejména ty mladé. Pomůže nám to v globální strategii expanze. Partnerstvím nejen že bude rozšířena naše nabídka v asijském regionu, ale přinese benefity i Evropským zákazníkům.
Nick Bloor, CEO Triumph

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Jinými slovy, Triumphy se štítkem Made in India se budou prodávat i v Evropě. Nevíme sice jaké, jestli Indie zastoupí stávající výrobní kapacity ve Velké Británii a v Thajsku.