Vedle nového nahého Tridentu bude také představené cestovní enduro a crossover typu adventure-sport. Všechny tyto motocykly budou využívat motoru o objemu 660 ccm.

 ttri1

Není žádnou novinkou, že do rodiny triumphů přichází nový nahý Trident s motorem o objemu 660 ccm. Definitivní verze tohoto motocyklu bude představena během několiká dnů. Nevěděli jsme ovšem, že výrobce z britského Hinckley pracuje na celé nové řadě motocyklů vyvinutých na základě tohoto motoru.

ttri3

Na obrázku v úvodu článku je prostřed zřetelně vidět nahý Trident, který má po své levici silniční enduro "Adventure Bike" a po své pravici crossover "Adventure Sport".

ttri4

Nepleťte si však crossover napravo s modelem Tiger 850 Sport. Jde o dva různé motocykly a to sice z důvodu, že všechny tři vyobrazené modely mají tříválcový motor o objemu 660 ccm.

ttri2

Pravděpodobně to bude příbuzný modelu, jež byl použit v předchozích Street Triplech, prodávaných ve dvou verzích. První verze má motor o maximálním výkonu 35 kW (47,6 koní). A to sice z důvodu, aby motocykl mohli řídit i držitelé řidičského oprávnění skupiny A2. Druhá verze má maximální výkon motoru necelých 71 kW ( 95 koní).

ttr6

Požití stejného motoru bude nejen pro jeden model, ale pro celou rodinu motocyklů a umožní výrobci udržovat konkurenceschopnou cenu pro všechny motocykly této řady.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Je oficiální, že nahý Trident 660 bude představen 30. října v 13:00. Bohužel stále nejsou žádné informace o tom, kdy budou představeny zbylé dva modely. Nesporným faktem je, že postupné odhalování novinek pro rok 2021 je v duchu stále oblíbenějších cestovních endur menších objemů. Vedle Aprilie Tuareg 660,která je již jistá by to zanedlouho mohla být nová Kawasaki KLX700 a také tento nový Triumph Tiger 660.

 ttri5