Na konci září oznámil Harley Davidson stažení svých výrobních aktivit v Indii. Nyní oznamuje, že v Indii chce zůstat, po boku partnera ve formě Hero Corp.

Bohužel, firmě Harley Davidson se v posledních letech příliš nedaří. Poslední zprávy co máme jsou za první kvartál 2020, kdy šly celosvětové prodeje dolů téměř o 18%. V Q2 a Q3 to asi nebylo o moc lepší a tak HD uvedlo na počátku května 2020 nový restruktualizační plán pod názvem "The Riwire", který se má zaměřit na posílení pozic v silných produktech a omezit aktivity v produktech, které nenesou dostatečný zisk.

ds2

Součástí tohoto plánu bylo i omezení Indických aktivit. Jednak ukončení výroby v Indii, ale také ukončení indických prodejů. Podle Indického magazínu The Hindu byl Harley Davidson schopen v celé Indii prodat 2500 motocyklů ročně. A to jak modelu Street 500, tak Street 750. Což je na indický trh, na kterém se ročně prodá více než 20 milionů motocyklů zoufale nízké číslo.

ttri5

Indický Street 500 a Street 750 se přitom prodával jen na Asijských trzích a v některých zemích Evropy. Zbytek světa byl zásobován z americké produkce. Pro HD bylo tedy výhodné najít nového majitele svého průmyslového areálu v Indickém městě Bawal.

ttr6

A nyní přichází zajímavá zpráva. Harley Davidson se dohodl s Hero Corp., s jedním z největších indických výrobců motocyklů, že Hero převezme veškeré výrobní kapacity a dealerskou síť Harley Davidson v Indii. Na oplátku budou motocykly Harley Davidson nabízeny v celé prodejní a servisní síti Hero. Která není zcela zanedbatelná, protože činí 6000 kontaktních, servisních a prodejních míst.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Prodejní síť Hero Corp. by také měla nabízen vybraný merchandising Harley Davidson, tedy značkové oblečení a motocyklovou výbavu Harley Davidson.