Svět adventure skútrů je velmi malý a Honda stojí na jeho špičce se svými X-ADV. Yamaha nyní vstupuje do tohoto světa s vlastní inovovanou BW'S pro rok 2021. Kdo z vás si vzpomíná na parádní BWS 100? Nebo milounkou BWS 50? Tyhle skůtry si Yamaha šlechtí po desítky let a na trhu mají své místo, i když japonský výrobce zrovna nemíří na vrcholy jízdních výkonů.

ys1

Model Yamaha BW'S pro rok 2021 byl navržen tak, aby byl pevný a všestranný. Jeho malé rozměry mají určité výhody. Díky svému vysoce tuhému asymetrickému rámu mají jezdci možnost uložit několik věcí do úložného prostoru.

ys2

Tento skůtr s motivem "Wild Survivor" je vybaven jednoválcovým kapalinou chlazeným motorem Blue Core VVA o objemu 125 ccm. Není přesně uveden výkon a točivý moment motoru. Jeho výkon by se dal odvodit od modelu Yamaha Solariz. Motor u zmíněného modelu má výkon necelých 7,5 kW (10 koní) a 9,6 Nm točivého momentu.

ys3

Ježdění v terénu může být i zábavné, poněvadž hmotnost skútru se pohybuje okolo 127 kg. Podvozek je vylepšen dvojitými kotoučovými brzdami, 30 cm (12-ti palcovým) širokými ráfky obalenými dvojúčelovými pneumatikami, jedinečným designem předního světla. Dále teleskopickými předními vidlemi, dvojitými zadními tlumiči a USB nabíječkou.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Mezi zajímavosti patří například to, že na přední světla předních projektorů můžete umístit košík a nebo tašku. Skútr má nádrž o objemu 6,1 litrů, což znamená, že může jet delší vzdálenost, než bude potřeba natankovat.