Aktuální KTM 1290 Super Duke R je sama o sobě bestií, odborníci ji proto nazývají "The Beast". V KTM ale chtějí dát do prodeje ještě agresivnější model, a to sice model RR.

ksd1

Tento motocykl je vybaven spoustou karbonových dílu. Z důvodu ušetření hmotnosti je vybaven také titanovým výfukem.

ksd4

Očekává se, že KTM 1290 Super Duke RR bude vhodným konkurentem Ducati Streetfighteru V4 či Aprilii Tuono V4 1100. Je zde šance, že toto "monstrum" bude čistě určeno pro jízdu na trať, kde se bude moct vyrovnat Aprilii Tuono V4, se kterou aktuální model, dle názorů odborníků o něco ztrácí.

Mezi vylepšené díly, dostupném na novém Super Duke RR patří kovaná kola z hořčíku, balíček odpružení WP Apex Pro. A v neposlední řadě použití některých prémiových kovů, jako jsou titanové a hořčíkové díly. Rakouští inženýři budou muset proti konkurenci vytáhnout i nějaké koně ze šuplíku. Kolik jich nakonec bude se zanedlouho dozvíme.

ksd2

Současný model 1290 Super Duke R je poháněn motorem V-Twin o objemu 1301 ccm, který má výkon 132 kW (177 koní) a točivý moment 140 Nm. I tak budou mít Rakušani dost co dělat, aby překonali Italy. Zejména Ducati Streetfighter a MV Agusta Brutale 1000RR  se svými 208 koňmi hrajou úplně jinou ligu. A do té chce KTM zasáhnout právě s modelem RR.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Zvěsti naznačují, že nový model KTM 1290 Super Duke RR bude zveřejněn již tento měsíc.